Hakkımızda

Ülkemizde her 6 dakikada bir iş kazası olmakta, her 6 saatte de bir işçimiz hayatını kaybetmektedir.Ülkemiz iş kazaları istatistiklerinde Avrupa’da ilk sırada dünyada ise 3. sırada yer almaktadır. Bu da bize ülkemizde iş sağlığı ve güvenliği konularında gerek işverenlerimizin gerekse iş güvenliği uzmanlarımızın yapması gereken çok sey olduğunu göstermektedir.

İş kazalarının önlenmesine yönelik sektörde 20 bin doktor ve mühendise ihtiyaç olduğunu söyleyen uzmanlar, yeterli sayıda işyeri hekimi ve iş güvenliği olmamasından şikâyetçi.

İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmet ve EğitimKurumları Derneği (İSGHEDER) ‘ e göre Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi olarak hizmet veren kurumların ve sektörün toplam doktor ve mühendis ihtiyacının yaklaşık 20 bin olduğunu, ancak şu anda bu işi yapabilecek sadece 3 bin sertifikalı uzmanbulunduğunu söylüyor. Özellikle sanayide çok sayıda iş güvenliği uzmanına ihtiyaç duyulduğunu belirterek, “A ve B sınıfı uzman ihtiyacı tavan yapmış durumda. C sınıfı sertifikalı uzmanların B seviyesine yükselmesi için üç yıl, B sınıfı uzmanların A sınıfına yükselmesi için ise dört yıl çalışması gerekiyor. Risk büyük olduğu için örneğin tersanelerde A sınıfı sertifikalı uzmanlara ihtiyaç var” diyor.

Isguvenligiuzmaniyiz.com sitesi, buradan yola çıkarak ülkemizde iş güvenliği uzmanı olan, olmak istiyen, iş güvenliği uzmanı arayan ya da iş güvenliği konularında danışmanlık arayan firmalar ve uzmanları tek bir platformda bir araya getirmeyi hedefleyen bir sitedir

Bu sitede iş güvenliği konusunda çalışan ve çalışmayı arzulayan uzmanlarımızın ve bu konuda çalışan sektörlerimizin ihtiyaç duyduğu pek çok katogori bulunmaktadir. Kullanıcılarımızdan gelen talepler değerlendirilerek yeni bölümler de eklenecektir.

Comments are closed.